| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Speed | 6m-10m/Min |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Trademark | HUASHIDA |
|---|---|
| Production Capacity | 10 Unit/Year |
| HS Code | 8477109000 |
| Model NO. | PERT-20/350MM |
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Computer System | Full Auto |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Cutting Size | 110-2200mm |
| Specification | HDPE Pipe |
| Packaging Details | Standard Package |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Number Of Layers | Double Layer |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Number Of Layers | Double Layer |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Specification | 200-1000mm |
| Number Of Layers | Double Layer |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Application | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Specification | PIPE DIAMETER: 960-1680MM |
| Screw | Single Screw |
| Automation | Automatic |
| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
|---|---|
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Clean Level | >=SA2.5 |
|---|---|
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |