| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Total Power | 900kW |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Pipe Diameter | From 110mm To 2000mm |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| PLC | Siemens |
| Model NO. | Pipe Dia. 57-3400mm |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Substrate | Steel |
| Blasting | >2.5A |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Packaging Details | by order |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | L/C,D/P,T/T,D/A |
| Supply Ability | 50 sets/ years |
| Place of Origin | Qingdao Huashida |