| Pipe Diameter Range | 20mm-1200mm |
|---|---|
| Place | Indoor |
| Overall Dimension | 25m*5m*3m |
| Work Pipe Material | Carbon Steel |
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100set a year |
| Place of Origin | China |
| Pipe Range | 960-1680mm |
|---|---|
| Jacket Pipe Color | Black Or Yellow |
| Screw No. | Single-screw |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Product Material | HDPE |
|---|---|
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Customized | Customized |
| Exhaust | Exhaust |
| Condition | New |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year, |
| Application | Pipe,Energy Supply Pipe,Furniture,Decorative,Mainly Used In Decoration |
| Automatic Grade | Automatic |
| Diameter Range | 110-2000mm |
|---|---|
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Raw Material | HDPE |
| Calibration Method | Vacuum Calibration |
| Pipe Uasge | Pre-insualte |
| Pipe Material | Steel/HDPE |
|---|---|
| Pipe Uasge | Pre-insualte |
| Speed | 1m-3m/Min |
| Product Type | Pipe Production Line |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Specification | 110-2200mm |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Trademark | HUASHIDA |