| Model NO. | 110-2200mm |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Condition | New |
| Specification | 110-2200 |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Condition | New |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Max Output | 1000kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Trademark | HUASHIDA |
| Specification | 110-2200mm |
| Computerized | Computerized |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
|---|---|
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Condition | New |
| Pipe Material | PE, HDPE |
| Applicable Tube's Diameter | 110-560 |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |