| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | According to the actual condition |
| Packaging Details | according to the actual condition |
|---|---|
| Delivery Time | 2months |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 20 sets per year |
| Place of Origin | China |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Pipe Material | HDPE, |
| Computerized | Computerized |
| Transport Package | Standard Package |
| Screw No | Single-screw |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Pipe Material | HDPE, |
| Computerized | Computerized |
| Transport Package | Standard Package |
| Screw No | Single-screw |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | T/T,D/A,L/C |
| Supply Ability | 30 sets a year |
| Place of Origin | China |
| Pipe Material | HDPE/Steel |
|---|---|
| Cooling Water Consumption | 10m3/h |
| Pipe Diameter Range | 50mm-200mm |
| Total Power | 200kW |
| Model | ABC-123 |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
|---|---|
| Humidity | 85% Without Condensation |
| Pipe Range | 160-630mm |
| Water Pump | 4KWx2sets |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |