| Specification | PE-960 |
|---|---|
| Main Extruder | 150 |
| Pipe Diameter (mm) | 960 |
| Capacity (kg/h) | 800kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
|---|---|
| Pipe Diameter Range | 50mm-200mm |
| Cutting Method | Planetary Cutting |
| Overall Dimension | 25m*5m*3m |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 80 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 20 Sets |
| Place of Origin | China - Shandong - Qingdao |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8 weeks |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 50 Units/Month |
| Place of Origin | Qingdao |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
|---|---|
| Raw Material | PE80, PE100 |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Pipe Diameter | 16-1600mm |
|---|---|
| Packaging Details | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/ Year |