| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Pipe Diameter | 16-1600mm |
|---|---|
| Packaging Details | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | L/C,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 Sets/Year |
| Packaging Details | according to the actual condition |
|---|---|
| Delivery Time | 2months |
| Payment Terms | T/T |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Huashida |
| Extruder | HSD-120x38 |
|---|---|
| Cooling Water Consumption | 10m3/h |
| Production Capacity | 1000m/h |
| Shaft Material | 40Cr |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Pipe Diameter | 20-630mm |
|---|---|
| Transport Package | Standard Package For Export |
| Calibration Method | Vacuum |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Pipe Diameter Range | 20-2000mm |
|---|---|
| Control System | Siemens |
| Mold Type | Spiral Mold |
| Packaging Details | Technical Service with Free, Training The Workers |
| Delivery Time | 60 days |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Pipe Style | Thin Wall Pipe |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Pipe Diameter | 200-800,300-1200,1000-2000,2000-3000 |
| Installed Power | 180kw,230kw,400kw,680kw |
| Speed | 6-12m/H,4-12m/H,2-5m/H,0.5-3m/H |
| PIPE Structure | High Stiffness, High Brunt Intensity, |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Pipe Style | Thin Wall Pipe |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |