| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
|---|---|
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
|---|---|
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Usage | Field Joint Coating |
| Type And Size | By Roll Or Cut Piece Accroding To Customer |
| Adhesive | EVA |
| Usage | Field Joint Coating |
|---|---|
| Waterproof | Waterproof |
| Base Material | PE |
| Adhesive | EVA |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 200 set years |
| Place of Origin | China |
| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Connection Type | Elecro Fusion Welding |
| Warranty | 24 Months |
| Customized | Customized |
| Thickness | Customized |
| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |