| Board Layers | Single Layer |
|---|---|
| Condition | New |
| Capacity | 160-200 Kg/H |
| Type | HDPE And PE |
| Screw No. | Single-screw |
| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Product Thickness | 0.2-3mm |
| Warranty | 24 Months |
| Customized | Customized |
| Product Width | 800-3000mm |
| Product Type | PE Board |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Material For Production | Polyethylene |
| Product Type | PE Board |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Material For Production | Polyethylene |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Waterproof | Waterproof |
|---|---|
| Application | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Application | Plastic, Metal |
|---|---|
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Model NO. | Model 120 |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic Grade | Automatic |
| Customized | Customized |
| Structure | Horizontal |