| Product Name | HDPE Plastic Hollow Wall Spiral Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Trade Mark | HSD |
| High Brunt Intensity | Yes |
| Automation | Automatic |
| Speed | 6-12m/H,4-12m/H,2-5m/H,0.5-3m/H |
| Creep Deformation Resistance | Good |
|---|---|
| Installed Power | 180kw,230kw,400kw,680kw |
| Long Life | Approximately 50 Years |
| Warranty | 12 Months |
| Low Weight | Yes |
| Pipe Diameter | 200-3000mm |
|---|---|
| Application | Sewer Pipe,Storm Water Pipe |
| Voltage | 380V.50Hz |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Type | Horizontal Machine And Vertical Machine |
| High Stiffness | Yes |
|---|---|
| Creep Deformation Resistance | Good |
| Economical Construction | Yes |
| Speed | 6-12m/H,4-12m/H,2-5m/H,0.5-3m/H |
| Production Capacity | 100-1000kg/h |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year, |
| Application | Pipe,Energy Supply Pipe,Furniture,Decorative,Mainly Used In Decoration |
| Automatic Grade | Automatic |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Material | HDPE |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Extruder | HSD-120x38 |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| PLC | Siemens |
| Heating Method | Electric Heating |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Dimension | 26000*16000*5000 |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Installed Power | 380V 50Hz |
| Pipe Range | Pipe Range |
| Motor Power | 90kW 55kW |
| Plastic Spiral Pipe Production Line (Dia. 300mm-1200mm) | 230kw |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Usage | For Sewage Water Delivery |
| Product Capacity | 320-600 |
| Pipe Range | 300mm-3000mm |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Extruder Style | SJ90× 30, SJ100× 33 |
| Packaging Details | Standard Package |