| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Pipe Diameter | 200-800,300-1200,1000-2000,2000-3000 |
| Installed Power | 180kw,230kw,400kw,680kw |
| Speed | 6-12m/H,4-12m/H,2-5m/H,0.5-3m/H |
| PIPE Structure | High Stiffness, High Brunt Intensity, |
| Condition | New |
|---|---|
| Screw No. | Single Screw |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Model | ID 200-600mm |
| Model NO. | ID-600-1000 |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Number Of Layers | Double Layer |
| Series | Dwcp-600,Dwcp-1000 |
| Structure | With "H" Structure. |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Dn | ID200-600mm, ID600-1200mm |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Computerized | Computerized |
| Transport Package | Standard Export Packing |
| Screw No. | Single-screw |
| Dn | ID200-600mm, ID600-1200mm |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Transport Package | Standard Export Packing |
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Water Consumption | 1.0m³/Min |
| Installed Power | 230kw |
| Advantage | High Speed, High Performance |
|---|---|
| Cutter | Automatically |
| Pipe Material | PP/PE/PVC |
| Key Word | High Speed |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Model NO. | HSD -2000 |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Certification | ISO9001:2008, QS |
| Type | Pipe Extruder |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Pipe Diameter | 200-3000mm |
| Application | Industrial Sewage, Road Drainage |
| Packaging Details | Standard Export Packing |