| Color | Customizable |
|---|---|
| Process | Spiral |
| Contactor | France SCHNEIDER Contactors,Schnerder |
| Motors | SIEMENS |
| Mold | 50 Pairs |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Installed Power | 380KW |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Number Of Layers | Double Layer |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Automatic | Computerized |
| Condition | New |
| After-sales Service | 1 Year |
| HDPE | 600kg/H |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| HS Code | 39209990 |
| Diameter(mm) | 800mm |
|---|---|
| Total Power | 400Kw |
| Style | SJ-100X33 SJ-65X33 |
| Delivery Time | 6weeks |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Number Of Layers | Double Layer |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Application | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Number Of Layers | Double Layer |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Specification | 200-1000mm |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Product Category | Corrugated Pipe Production Line |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Product Name | HDPE Plastic Hollow Wall Spiral Pipe Extrusion Line |
| High Stiffness | Yes |
| Economical Construction | Yes |