| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Control System | Siemens PLC |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Certification | CE, ISO |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Structure | Horizontal |
| Tube Thickness | 3-50mm |
| Sheet Width | 500-1500mm |
| Pipe Diameter Range | 20-2000mm |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | T/T |
| Specification | 20-2000mm |
|---|---|
| After-sales Service | Technical Service With Free, Training The Workers |
| Customized | Customized |
| Computerized | Computerized |
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Trademark | HUASHIDA |
| Customized | Customized |
| HS Code | 8477209000 |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Raw Material | PE80, PE100 |
| Package Size | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Packaging Details | Stardard package |
|---|---|
| Delivery Time | 15 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 sets per year |
| Place of Origin | China |
| Transmission Type | Flexible |
|---|---|
| Automatic Production Line | Assembly |
| Computer System | Full Auto |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1. ISO9001 |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Pipe Diameter | From 360-1680mm |
| Labor | 2-3person |
| Screw | Single-Screw |