| Customized | Customized |
|---|---|
| Pipe Material | HDPE, |
| Computerized | Computerized |
| Transport Package | Standard Package |
| Screw No | Single-screw |
| Package Size | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
|---|---|
| Package Gross Weight | 2500.000kg |
| Application | To Produce Water-Supply Gas-Supply Pressure Pipe |
| Control System | Siemens |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Warrenty | One Year |
|---|---|
| Layers | Internal Pipe (PE) + PU Foam + HDPE External |
| Specification | 20 - 400 Mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 80 days |
| Head Type | Round |
|---|---|
| Usage | Weld HDPE Pipe |
| Applicationpipeline Joint Closure | Pipeline Joint Closure |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Computer System | Full Auto |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Cutting Size | 110-2200mm |
| Specification | HDPE Pipe |
| Packaging Details | Standard Package |
| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Product Type | HDPE Pipe |
| Crawler Lengh | 2.5m Effective Length |
| Clamping Type | Hydraulic Clamps |
| Crawler Feet | 2-12 Feet |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Pipe Structure | Puf Insulation Layer, PE Outer Casing |
|---|---|
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Applications | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |
| Packaging Details | Wodden Box |