| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 90 days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 50 units / year |
| Place of Origin | Qingdao,China |
| MPa Classfication | Medium Pressure Piping |
|---|---|
| Temperature Classification | High Temperature Piping |
| Standard | ASTM, GB, DIN |
| Method Type | Automatic |
| Power Source | Approx 1650kw |
| Model NO. | DN 406mm-1422mm |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Substrate Thickness | ≥0.6mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Type | Pipe Extruder |
| Feeding Mode | Multiple Feed |
| Screw | Single-Screw |
| Automation | Automatic |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Pipe Material | HDPE, |
| Computerized | Computerized |
| Transport Package | Standard Package |
| Screw No | Single-screw |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Pipe Material | HDPE, |
| Computerized | Computerized |
| Transport Package | Standard Package |
| Screw No | Single-screw |
| Package Size | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
|---|---|
| Package Gross Weight | 2500.000kg |
| Application | To Produce Water-Supply Gas-Supply Pressure Pipe |
| Control System | Siemens |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |