| Specification | 10-20 Kilograms /roll |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Color | By Order |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Model NO. | 200-600mm |
|---|---|
| Material | PP/PE |
| Screw No. | Single-screw |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Frequency Range | Intermediate Frequency |
|---|---|
| Control | Automatic |
| Electric Current | Inverter |
| Power | Electric |
| HS Code | 8515219000 |
| Frequency Range | Intermediate Frequency |
|---|---|
| Control | Automatic |
| Electric Current | Inverter |
| Power | Electric |
| HS Code | 8515219000 |
| Voltage | 220V |
|---|---|
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 7 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 units/month |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |