| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Draft Fan | Air Rate 12K M³, Power 11Kw |
|---|---|
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Coating Material | Polyethylene |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE, Adhesive, PE) |
| Pipe Length Range | 6-12 Meters |
|---|---|
| Transmission System Power | 4KW |
| Available Material | Fbe Powder |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Origin | China |
| Application | Hardware Spraying Equipment |
|---|---|
| Method Type | Automatic |
| Installation Capacity | Approx 1650kw |
| Available Material | Fbe Powder |
| Extrusion Capability | 350kg/H |
| Available Material | Fbe Powder |
|---|---|
| Extrusion Capability | 350kg/H |
| Model | 159-1400mm |
| Power Source | Approx 1650kw |
| Pipe Material | Carbon Steel, Stainless Steel |
| Available Material | Fbe Powder |
|---|---|
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Medium | Fluids With Solid Particle |
| Pipe Length Range | 6-12 Meters |
| Heating Temperature | 220-250℃ |
| Packaging Details | Packing according to Machine |
|---|---|
| Delivery Time | come to an agreement in respect of the delivery time |
| Payment Terms | T/T |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Huashida |
| Method Type | Automatic |
|---|---|
| Operation Mode | Automatic |
| Materials For Production | HDPE/Hot Melt Adhesive/FBE Powder |
| Coating Layers | 3 Layers |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |