| Model NO. | 200-600mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Material | PP/PE |
| Screw No. | Single-screw |
| HDPE | 600kg/H |
| Model NO. | 200-600mm |
|---|---|
| Automation | Automation |
| Condition | New |
| Material | PP/PE |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Water Consumption | 1.0m³/Min |
| Installed Power | 230kw |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | 200-3000mm Hollow Wall HDPE Spiral Structured Wall Pipe Extrusion Line |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Product Category | Pre-Insulated Pipe Production Line |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Structure Deep Screw |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Total Power | 520kw |
| HS Code | 8468800000 |
| Packaging Details | Standard Package |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8 weeks |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 50 Units/Month |
| Place of Origin | Qingdao |
| Condition | New |
|---|---|
| Screw No. | Single Screw |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Model | ID 200-600mm |
| Trademark | HUASHIDA |
|---|---|
| Condition | New |
| HDPE | 600kg/H |
| Material | PP/PE |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Model NO. | ID-600-1000 |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Number Of Layers | Double Layer |
| Series | Dwcp-600,Dwcp-1000 |