| Product Type | Pipe Production Line |
|---|---|
| Specificatiion | 200-1400mm |
| Pe Thickness | 2-3 Mm |
| Surfacepreparation | Sand Blasting Or Shot Blasting |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
| Anticorrosion | Internal &External |
|---|---|
| Surface Treatment | Shot Blasting |
| Heating Method | Electric Heating |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Specification | Pipe Dia. 300-4200mm |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
|---|---|
| Delivery Time | 60days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 50 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Field Installation,commissioning And Training,Video Technical Support,Online Support,Field Maintenance And Repair Service |
|---|---|
| Condition | New |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Substrate | Steel Pipe |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Heating Method | Induction Heating |
| Usuage | Derusting &Anticorrosion |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Substrate | Steel Pipe |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Heating Method | Induction Heating |
| Usuage | Derusting &Anticorrosion |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 80 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 20 Sets |
| Place of Origin | China - Shandong - Qingdao |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Coating Type | External Coating |
|---|---|
| Coating Structure | Epoxy+Adhesive+PE |
| Usuage | Derusting &Anticorrosion |
| Heating Method | Induction Heating |
| Packaging Details | Standard Package |