| Coating Thickness | 1.8-3.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 6-12m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Heating Method | Induction Heating |
|---|---|
| Coating Thickness | 1.5-3.7mm |
| Coating Material | Polyethylene, Adhesive, Epoxy Powder |
| Weight | 1T |
| Model | HY-3LPE |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE+Adhesive+Polyethylene) |
|---|---|
| Total Power | 100-200kW |
| Model | ZT-3LPE |
| Coating Thickness | 1.5-3.7mm |
| Coating Material | Polyethylene |
| Heating Method | Electric Heating |
|---|---|
| Screw Diameter | 90MM |
| Width Range | 100-1000mm |
| Warranty | 1 Year |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Extruder | Single Screw Extruder |
|---|---|
| Pipe Length | 6m-55mm |
| Elbow Angle | 15-90 Degrees |
| Motor | AC Or DC |
| Inverter | ABB, Danfos, Eurotherm |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Substrate Thickness | ≥0.6mm |
| Hot Melt Adhesive Thickness | 1.2mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Voltage | Customized |
|---|---|
| Control System | PLC Control System |
| Raw Material | Natural Rubber, Synthetic Rubber, Reclaimed Rubber, Etc. |
| Feed Roll Diameter | 145mm |
| Motor Power | 132kw |
| Power Supply | Customized According To Customer's Requirements |
|---|---|
| Material | Rubber Foam |
| Used Material | NBR&PVC A/C |
| Automation | Fully Automatic |
| Motor Power | 132kw |
| Product Width | 50-300mm |
|---|---|
| Product Thickness | 1.5-3mm |
| Sleeve Thickness | 0.5-3 Mm |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Transport Package | Standard Package |
| Feed Roll Diameter | 120mm |
|---|---|
| Maximum Speed Of Screw | 4-40r/min |
| Motor Power | 90kw |
| Power Source | Electricity |
| Extruder Type | Single Screw Extruder |