| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Automation | Automated |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Application | Welding For Plastic Sheet/Plates |
| Vacuum Feeder | Sal/1600kg |
| After-sales Service | Installation And Technical Director |
| Total Power | 400 Kw |
|---|---|
| Extrusion Speed | 05.-5 |
| Capacity Kg/h | 600 240 |
| Dimension (m) | 32*16*6.0 |
| Packaging Details | By order |
| PE Thickness | 2-3mm |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Mold Type | Spiral Mold |
|---|---|
| Specification | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Delivery Time | 60day |
| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Model NO. | HSD 50-426 |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Advantage | High Speed, High Performance |
|---|---|
| Cutter | Automatically |
| Pipe Material | PP/PE/PVC |
| Key Word | High Speed |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Coating | 3-Layer PE Coating |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60DAYS |