| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Automation | Automatic |
| Film Thickness | 0.1-30mm |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Automation | Automatic |
| Film Thickness | 0.1-30mm |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single Screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Product Color | Black |
|---|---|
| Production Scope | Product Line |
| Pipe Range | 110-550mm |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Packaging Details | Packing according to Machine |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |