| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
|---|---|
| Warrantyperiod | 12 Months |
| Pipe Diameter | 110mm2000mm |
| Drying Machine | HSD-φ1860mm |
| Screw No | Single-screw |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd. |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Substrate Thickness | ≥0.6mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 80 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 20 Sets |
| Place of Origin | China - Shandong - Qingdao |
| Material | HDPE/PP |
|---|---|
| Specification | SGS |
| Light Weight | Easy To Hand Carry |
| Power | 380V/220V 50Hz |
| Packaging Details | Standard Package |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Connection | Heat Shrinking |
| Application | Connecting And Welding Plastic Pipline |
| Adhesive | EVA |
| Name | Heat Shrinkable Sleeve |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Control System | Siemens |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Packaging Details | Standard Pakage |
| Style | Portable |
|---|---|
| Material | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Style | Portable |
|---|---|
| Type | Hand Extruder |
| HS Code | 8468800000 |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Voltage | 220V 50Hz |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Material | PP/PE/PVC |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |