| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Pipe Diameter | 20-630mm |
|---|---|
| Transport Package | Standard Package For Export |
| Calibration Method | Vacuum |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Automation | Automatic |
| Calibration Method | Vacuum |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Automation | Automatic |
| Calibration Method | Vacuum |
| Coating Layer | Internal Liquid Painting External 3lpe |
|---|---|
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Pipe Diameter | 16-1600mm |
|---|---|
| Packaging Details | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | L/C,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 Sets/Year |
| Model NO. | Hj-30b |
|---|---|
| Frequency Range | Low Frequency |
| Style | Portable |
| Material | HDPE Welding Rod |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Style | Handheld |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 846880000 |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Style | Handheld |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 846880000 |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |