| Screw | Single Screw |
|---|---|
| Voltage | 380V 50Hz |
| Pipe Range | 20-160mm |
| Rhythm | Flow Production Line |
| Application | PVC, PE, PP, And HDPE Pipes |
| Package Size | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
|---|---|
| Package Gross Weight | 2500.000kg |
| Application | To Produce Water-Supply Gas-Supply Pressure Pipe |
| Control System | Siemens |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Type | One-Step Polyurethane Insulated Pipe Production Line |
|---|---|
| Diameter Range | 32mm - 426mm |
| Applications | Gas Supply Pipe/Heating Supply Pipe |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Type | Pipe Production Line |
|---|---|
| Pipe Material | Steel |
| Condition | New |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Three Layers | Inner Pipe + PU Foam + HDPE Outer |
|---|---|
| Inner Pipe | PE-Xa Or PE-Rt II Material |
| Application | Used For Sewerage And Drainage In City |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Three Layers | Inner Pipe + PU Foam + HDPE Outer |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| Application | Used For Sewerage And Drainage In City |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Insulationmaterial | Polyurethane Foam (PU) |
|---|---|
| Pipe Material | Steel |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Customized | Customized |
| Type | Pipe Extruder |
| HS Code | 8477209000 |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Production Capacity | 50 Sets/Year |
| Surface Cleaning Grade | SA2.5 |
|---|---|
| Steel Pipe Diameter Range | 32mm - 426mm |
| Applications | Gas Supply Pipe/Heating Supply Pipe |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |