| Warrenty | One Year |
|---|---|
| Layers | Internal Pipe (PE) + PU Foam + HDPE External |
| Specification | 20 - 400 Mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 80 days |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating Type | Internal, External |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating Type | Internal, External |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating Type | Internal, External |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Heating Method | Induction Heating |
| HS Code | 8477209000 |
| Hs Code | 8477209000 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Substrate | Steel |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Pipe Material | HDPE, |
| Computerized | Computerized |
| Transport Package | Standard Package |
| Screw No | Single-screw |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| 保修期 | 12 Months |
|---|---|
| 可生产管材类型 | Aluminum Composite Pipe |
| Condition | New |
| Pipe Diameter | From 110mm To 2000mm |
| Raw Material | PE |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |