| Produce Capability | 1000-1200kg/H |
|---|---|
| Screw | Solid-Liquid Separation Screw |
| Setting Box | Vacuum Setting |
| Temperature Classification | High Temperature Piping |
| Coating Thickness | 50-100mm |
| Model NO. | Pipe Dia. 57-3400mm |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Substrate | Steel |
| Blasting | >2.5A |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Model NO. | FBE |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Coating Layer | 3-Layer PE Coating |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Model NO. | 58-4200 Mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Pipe Dia. | 48-3000mm |
| After-sales Service | All Life |
|---|---|
| Warranty | 6-12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Packaging Details | Standard Packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 30 sets/year |
| Place of Origin | China |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Humidity | 85% Without Condensation |
|---|---|
| Insulation Layer Material | PU Foaming |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Cooling Water Consumption | 5m³/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Extruder | HSD-120x38 |
|---|---|
| Cooling Water Consumption | 10m3/h |
| Production Capacity | 1000m/h |
| Shaft Material | 40Cr |
| Packaging Details | according to the actual condition |