| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service | 1 Year |
| Customized | Customized |
| Name | Polyurethane Foaming Pert Insulation Pipe Product Line |
| Usage | District Heat/Chiller Supply |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
|---|---|
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Product Material | HDPE |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Warrantyperiod | 12 Months |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |
| After Sales Services | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Flammability | Self-extinguishing |
|---|---|
| Color | Black |
| Scope Of Application | Pipe Anticorrosive Patching |
| Water Absorption | 0.1% |
| Elongation At Break | 200% |
| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Connection Type | Elecro Fusion Welding |
| Warranty | 24 Months |
| Customized | Customized |
| Thickness | Customized |
| Transmission Type | Chain |
|---|---|
| Size | 26*1.3*0.65m |
| Support Plate | 50 |
| Usage | Pipe-in-Pipe Assembling |
| Material | 38Crmoala |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Pipe Surface Treatment | ≥ SA 2.5 |
| Fbe Thickness | 200-800 Um |
| Specification | 76/89-273mm, 76/89-305mm |