| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Type | 3lpe Coating Line |
|---|---|
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Materials For Production | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Processing Capacity | ≥250m²/h |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Style | Handheld |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 846880000 |
| Voltage | 220V 50Hz |
| After-sales Service Provided | Field Installation,commissioning And Training,Video Technical Support,Online Support,Field Maintenance And Repair Service |
|---|---|
| Condition | New |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Clean Level | >=SA2.5 |
|---|---|
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Width | Reach Up To 8000mm |
| Mainly Material | PE, PP, Pet, PVC, EVA Etc |
| Thickness | 0.1-3.0mm |
| Application | Waste Water Treatment Plants |
| Board Layers | Single Plate |
|---|---|
| Customization | Customizable |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Material | PE |