| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Packaging Details | Standard Packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 30 sets/year |
| Place of Origin | China |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Total Power | 900kW |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
|---|---|
| Pipediameterrange | 20mm - 1420mm |
| Surface Treatment | Shot Blasting |
| Rocessing Capacity | 159mm |
| Cleaning Level | Sa2.5 |