| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Screw | Single-Screw |
| Type | Pipe Extruder |
| Trademark | HSD |
| Screw | Single Screw |
|---|---|
| Plastic Processed | PE |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Trademark | HSD |
| Type | Pipe Extruder |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Type | Pipe Extruder |
| Plastic Processed | PE |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Packaged | Film |
|---|---|
| Place | Indoor |
| Calibration Method | Vacuum Calibration |
| Pipe Diameter Range | φ20-φ1200mm |
| Usage | Water/Gas/Oil Supply Pipeline |
| Features | High-Speed, Energy-Saving |
|---|---|
| Product Material | HDPE |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Customized | Customized |
| Plastic Spiral Pipe Production Line (Dia. 300mm-1200mm) | 230kw |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Usage | For Sewage Water Delivery |
| Product Capacity | 320-600 |
| Production Line Length | 30-50m |
|---|---|
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Foaming Thickness | Pre-insualte |
| Insulation Thickness | 20mm-100mm |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Production Line Length | 30-50m |
|---|---|
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Foaming Thickness | Pre-insualte |
| Insulation Thickness | 20mm-100mm |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transport Package | Standard Package |
| Origin | Qingdao China |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |