| Customized | Yes |
|---|---|
| Productname | HDPE Water Gas Pressure Pipe Extrusion Line |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Warranty | 12 Months |
| Transport Package | Standard Package |
| Raw Material | HDPE |
|---|---|
| Use For | Central Heating, Cooling Oil & Gas Transmission |
| Cutting Method | Chipless Cutting |
| Calibration Method | Vacuum Calibration And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Type | Pipe Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Cutting Method | Planetary Cutting |
| Pipe Range | 300mm-3000mm |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Extruder Style | SJ90× 30, SJ100× 33 |
| Packaging Details | Standard Package |
| Color | Customizable |
|---|---|
| Keywords | PE Flat Corrugated Pipe Making Machine |
| Heating Method | Electric Heating |
| Production Capacity | 100-1000kg/h |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Cleaning Level | SA2.5 |
|---|---|
| Productname | Polyurethane Spraying Foam Preinsulated Steel Pipe Making Machine |
| Condition | New |
| Automation | Automatic |
| Warrantyperiod | 12 Months |
| Raw Material | HDPE |
|---|---|
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Rust Removal Quality | ≥2.5 Grade |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Packaging Details | Wodden Box |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Number Of Layers | Double Layer |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Extruder | HSD-120x38 |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| PLC | Siemens |
| Heating Method | Electric Heating |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |