| Features | High Efficiency, Energy Saving |
|---|---|
| Raw Material | Rubber, Chemicals |
| Feed Roll Diameter | 72MM |
| Processing Type | Extrusion |
| Power Source | Electricity |
| Frequency | 50Hz |
|---|---|
| Width Range | 100-1000mm |
| Power Consumption | 50-100kw |
| Condition | New |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
| Dimension | 20m*2m*2m |
|---|---|
| Used Material | NBR&PVC A/C |
| Screw Diameter | 120MM |
| Condition | New |
| Control System | PLC Control |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic Grade | Automatic |
| Tube Dia. | 6-50mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Structure | Horizontal |
|---|---|
| Usage | Aircondition Cooper Protector |
| Sheet Width | 500-1500mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Dust Removal Fan | Fan Power 5.5kw |
|---|---|
| Coating Layers | 3 Layers |
| Control System | PLC |
| Recycle Of Epoxy | Air Rate 50k M³ |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Dust Removal Fan | Fan Power 5.5kw |
|---|---|
| Coating Layers | 3 Layers |
| Control System | PLC |
| Recycle Of Epoxy | Air Rate 50k M³ |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Connection Type | Welding |
|---|---|
| Recycle Of Epoxy | Air Rate 50k M³ |
| Operating Mode | Automatic |
| Blasting Standard | SA2.5 |
| Powder Vulcanizing Box | 304 Ss |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |