| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
|---|---|
| Used Material | NBR&PVC A/C |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Place of Origin | qingdao,China |
| Features | High Efficiency, Energy Saving |
|---|---|
| Frequency | 50Hz |
| Production Capacity | 100-500kg/h |
| Control System | PLC |
| Power | 380V/50Hz |
| Screw Diameter | 90MM |
|---|---|
| Processing Type | Extrusion |
| Motor Power | 55KW |
| Frequency | 50Hz |
| Sheet Width | 1000-2000mm |
| Raw Material | Rubber |
|---|---|
| Processing Type | Extrusion |
| Power Consumption | 50-100kw |
| Power Supply | Customized According To Customer's Requirements |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Power Supply | Customized According To Customer's Requirements |
|---|---|
| Power Source | Electricity |
| Material | Rubber Foam |
| Used Material | NBR&PVC A/C |
| Origin | China |
| Power Supply | Customized According To Customer's Requirements |
|---|---|
| Material | Rubber Foam |
| Used Material | NBR&PVC A/C |
| Automation | Fully Automatic |
| Motor Power | 132kw |
| Motor Power | 132kw |
|---|---|
| Automatic Grade | Automatic |
| Heating Method | Electric Heating |
| Material | Rubber Foam |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
|---|---|
| Heating Method | Electric Heating |
| Power | 380V/50Hz |
| Voltage | 380V |
| Power Supply | Customized |