| Sheet Width | 1000-2000mm |
|---|---|
| Output Capacity | 100-1000kg/h |
| Product Color | Customized |
| Thickness Range | 0.2-30mm |
| Control System | PLC Control |
| Computerized | Computerized |
|---|---|
| Capacity | 50 Units/Month |
| Heating Power | 20-30kw |
| Cooling Zones | 3-5 |
| Automation | Automatic |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Board Layers | Board Layers |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Packaging Details | Standard Package |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Feeding Mode | One Feed |
| Screw | Single-Screw |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Product Thickness | 1.5-3 Mm |
| Product Width | 50-300mm |
|---|---|
| Product Thickness | 1.5-3mm |
| Sleeve Thickness | 0.5-3 Mm |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Transport Package | Standard Package |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 90 days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 50 units / year |
| Place of Origin | Qingdao,China |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Control System | PLC Control |
|---|---|
| Extrusion Type | Single Screw Extruder |
| Product Length | Customized |
| Thickness Range | 0.2-30mm |
| Product Certification | ISO9001 |
| Modle | SBJZ -1500 |
|---|---|
| Width | 1350 |
| Thickness(MM) | 1-10 |
| Seedtm/min) | 0.5-10 |
| Outputr(kg/h) | 150-450 |
| Product Color | Customized |
|---|---|
| Sheet Width | 1000-2000mm |
| Product Certification | ISO9001 |
| Cutting Method | Roller Cutting |
| Material | PE, PP |