| Product Width | 50-300mm |
|---|---|
| Product Thickness | 1.5-3mm |
| Sleeve Thickness | 0.5-3 Mm |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Transport Package | Standard Package |
| Shear Strength | ≥100 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Delivery Time | 10workdays |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Cross Section Shape | Circular |
|---|---|
| High Shrink Temperature | 135°C |
| Peel Strength | >150N/cm |
| Color | Black |
| Delivery Time | 10workdays |
| Flammability | Self-extinguishing |
|---|---|
| Plastic Modling Type | Extruding |
| Color | Black |
| Specifications | More |
| Rohs Compliance | Yes |
| Flammability | Self-extinguishing |
|---|---|
| Plastic Modling Type | Extruding |
| Tensile Strength | 220mpa |
| Specifications | More |
| High Shrink Temperature | 255°C |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |
| Packaging Details | 6000PCS/Day |
|---|---|
| Delivery Time | 10 working days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HSD |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |