| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| Blasting | >2.5A |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Standard | ASTM, GB, DIN |
| Warrenty | One Year |
|---|---|
| After-sales Service | Lifetime |
| Screw | Single-Screw |
| Raw Material | HDPE, PE, PP, PET, PVC, EVA |
| Specification | Sj120/33, Sj200/33 |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
|---|---|
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Condition | New |
| Types Of Sheets That Can Be Produced | PE |
| Sleeve Thickness | 0.1-30mm |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Substrate Thickness | ≥0.6mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 50 units/ month |
| Place of Origin | Qingdao, China |
| Extruder | HSD-120x38 |
|---|---|
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Vacuum Feeder | SAL/1600Kg |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Calibration Method | Vacuum |
| Pipe Diameter Range | 20-2000mm |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | T/T |
| Automation | Automated |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Application | Welding For Plastic Sheet/Plates |
| Vacuum Feeder | Sal/1600kg |
| After-sales Service | Installation And Technical Director |
| Automation | Automated |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Application | Welding For Plastic Sheet/Plates |
| Vacuum Feeder | Sal/1600kg |
| After-sales Service | Installation And Technical Director |
| Pipe Diameter Range | 20-2000mm |
|---|---|
| Control System | Siemens |
| Mold Type | Spiral Mold |
| Packaging Details | Technical Service with Free, Training The Workers |
| Delivery Time | 60 days |