| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Condition | New |
| Pipe Diameter Range | 20-2000mm |
|---|---|
| Raw Material | PE80, PE100 |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Delivery Time | 60days |
| Modle | SBJZ -2200 |
|---|---|
| Width | 2000 |
| Thickness(MM) | 1-10 |
| Seedtm/min) | 0.4-3 |
| Outputr(kg/h) | 420-820 |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/year |
| Place of Origin | Qingdao,China |
| Product Type | PE Board |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Material For Production | Polyethylene |
| After-sales Service | Free Technical Consultancy And Training Etc. |
|---|---|
| Warranty | 6-12 Months |
| Product Type | PE Board |
| Board Layers | Single Plate |
| Screw No. | Single-screw |
| Specification | PE-880 |
|---|---|
| Main Extruder | 110 |
| Pipe Diameter (mm) | 960mm |
| Capacity (kg/h) | 800 |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Specification | PE-770 |
|---|---|
| Main Extruder | 80 |
| Pipe Diameter (mm) | 900mm |
| Capacity (kg/h) | 720kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Screw | Single-Screw |
| Extrusion System | Mono-Layer Or Multi-Layer |
| Dia.Range | 20-350MM |
|---|---|
| Inner Service Pipe | PE-Xa Or PE-Rt II Material |
| Pipe Usage | Sdistrict Heat/Chiller Supply |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Packing |