| Application | Sewage/Drainage/Water Tank |
|---|---|
| Contactor | France SCHNEIDER Contactors,Schnerder |
| Pipe Diameter | 20mm-1200mm |
| Screw Design | Single/double Screw Extruder |
| Joint | Water-tight/Soil-tight |
| Model | T-250 |
|---|---|
| Pipe Usage | Pre-insualte |
| Shaft Material | 40Cr |
| Cooling Power | 0.185KW×4 Zones |
| Insulation Layer Material | PU Foaming |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Dn | ID200-600mm, ID600-1200mm |
| Transport Package | Standard Export Packing |
| Computerized | Computerized |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Installed Power | 380KW |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Board Layers | Single Layer, Double Layer, Multi-Layer |
|---|---|
| Screw No. | Multi-screw |
| Width | 800mm-1600mm |
| Thickness | 0.1-30m |
| Applicable Materials | PP/PE/PS/HIPS/ABS/PVC |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Warrantyperiod | 12 Months |
| Condition | New |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |
| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Condition | New |