| Power | Electric |
|---|---|
| Electric Current | AC |
| Character | Compact Design Light In Weight |
| Main Motor | German Metabo |
| Model No | Hj-30b |
| Voltage | 220V 50Hz |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Material | PP/PE/PVC |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Specification | PE-365/760 |
|---|---|
| Main Extruder | PE-365/760 |
| Pipe Diameter (mm) | 365 |
| Capacity (kg/h) | 550 |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Character | Compact Design Light In Weight |
|---|---|
| Electric Current | AC |
| Main Motor | German Metabo |
| Voltage | 220V-230V |
| Transport Package | Standard Package |
| Electrode Coating Type | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
|---|---|
| Application | Handheld Welder |
| Color | By Order |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Diameter | 4.0mm |
|---|---|
| Length | 400-500mm |
| Extended Length | 10-20mm |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Electrode Coating Type | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
|---|---|
| Color | By Order |
| Extended Length | 10-20mm |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
|---|---|
| Fbe Thickness | 200-800um |
| HS Code | 8477209000 |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60days |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
|---|---|
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Fbe Thickness | 200-800um |
|---|---|
| Coating | 3-Layer PE Coating |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Palle |
| Delivery Time | 60Days |