| Diameter | 4.0mm |
|---|---|
| Length | 400-500mm |
| Welding Power AC | AC |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Pipe Diameter | 16-1600mm |
|---|---|
| Packaging Details | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | L/C,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 Sets/Year |
| Pipe Diameter | 16-1600mm |
|---|---|
| Packaging Details | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/ Year |
| Specification | PE-990 |
|---|---|
| Main Extruder | 170 |
| Pipe Diameter (mm) | 1060mm |
| Capacity (kg/h) | 800-1200 |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Color | Customizable |
|---|---|
| Keywords | PE Flat Corrugated Pipe Making Machine |
| Heating Method | Electric Heating |
| Production Capacity | 100-1000kg/h |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Color | By Order |
|---|---|
| Specification | 10-20 Kilograms /roll |
| Welding Core Type | Plastic |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Model NO. | HSD 500-1600 |
|---|---|
| Type | Polyurethane Foam Machine |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDP | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Water-supply Pipes |
| Screw No. | Single Screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |