| Plastic Processed | PE/PP |
|---|---|
| Feeding Mode | One Feed |
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Type | Pipe Extruder |
|---|---|
| Plastic Processed | PE |
| Feeding Mode | One Feed |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Plastic Processed | PE/PP |
|---|---|
| Feeding Mode | One Feed |
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Transport Package | Standard Package |
|---|---|
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Specification | 110-2200mm |
| Raw Material | PE |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Power Supply | 380V/50Hz |
|---|---|
| Production Capacity | 1000 Meters Per Day |
| Total Power | 150kw |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Pipe Material | Steel |
| Diameter Of The Rod | 1.75mm-4.0mm |
|---|---|
| Extruder Model | Single Screw Extruder |
| Frequency Converter | ABB |
| Production Capacity | 20kg/H |
| HS Code | 8477209000 |
| Type | Pipe Extruder |
|---|---|
| Plastic Processed | PE |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Raw Material | HDPE |
|---|---|
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Capacity | 1400kg |
| Material | PE/PP/PS/HIPS/ABS |
|---|---|
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Automation | Automatic |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Packaging Details | Wooden Cases and Pallets |