| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Packaging Details | according to the actual condition |
|---|---|
| Delivery Time | 2months |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 20 sets per year |
| Place of Origin | China |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Delivery Time | 45-60 days |
|---|---|
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10 sets/year |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Huashida |
| Board Layers | Single Layer, Double Layer, Multi-Layer |
|---|---|
| Screw No. | Multi-screw |
| Frequency Converter | ABB |
| Thickness | 0.1-30m |
| Applicable Materials | PP/PE/PS/HIPS/ABS/PVC |
| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 3921909090 |
| Connection | Welding |
| Customized | Customized |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |