| Specification | 2.5mm To 4mm |
|---|---|
| Production Capacity | 5 Tons/Day |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 39169090 |
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P |
| Warranty | 6-12 Months |
|---|---|
| Automatic | Automatic |
| Tube Dia | 16/20/25/32/40/50/63/75/89/110 Mm |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
| Usage | Air Condition Cooper Protector |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Packaging Details | 1200*230*260 cm |
| Delivery Time | Delivery time |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/year |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100set a year |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | by order |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | L/C,D/P,T/T,D/A |
| Supply Ability | 50 sets/ years |
| Place of Origin | Qingdao Huashida |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100set a year |
| Place of Origin | China |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Material | HDPE |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Pipe Diameter | 20-2200mm |
| After-sales Service | All Life |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Number Of Layers | Double Layer |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Packaging Details | Standard Packing |