| Frequency Range | Intermediate Frequency |
|---|---|
| Control | Automatic |
| Electric Current | Inverter |
| Power | Electric |
| HS Code | 8515219000 |
| Specification | 2.5mm To 4mm |
|---|---|
| Production Capacity | 5 Tons/Day |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 39169090 |
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P |
| Style | Portable |
|---|---|
| Material | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Specification | 10-20 Kilograms /roll |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Color | By Order |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Total Power | 400 Kw |
|---|---|
| Extrusion Speed | 05.-5 |
| Capacity Kg/h | 600 240 |
| Dimension (m) | 32*16*6.0 |
| Packaging Details | By order |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |