| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Heating Type | Induction Heating |
| Condition | New |
| Cooling Type | Water Cooling |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Coating | PE Extrusion |
|---|---|
| Certification | ISO |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Type | Coating Production Line |
| Substrate | Steel |
| Model NO. | 530-1420mm |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Certification | CE, ISO |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Coating Type | Internal, External |
| Usuage | Derusting &Anticorrosion |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Type | Coating Production Line |
| Substrate | Steel |
| Packaging Details | Standard packaging |
| Product Type | Pipe Production Line |
|---|---|
| Sed Material | FBE Powder, Binder, Polyethylene |
| Cooling Spray Chamber | Length 27 Meters |
| Installation Capacity | Approx 1650kw |
| Packaging Details | Packing according to Machine |
| Model NO. | 3pe |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Type | Coating Production Line |
| Substrate | Steel |
| Condition | New |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
|---|---|
| Warrantyperiod | 12 Months |
| Pipe Diameter | 110mm2000mm |
| Drying Machine | HSD-φ1860mm |
| Screw No | Single-screw |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
|---|---|
| Coating Type | Internal, External |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Substrate | Steel |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Fbe Thickness | 200-800um |
|---|---|
| Coating | 3-Layer PE Coating |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Palle |
| Delivery Time | 60Days |