| Application | Pipeline Joint Steel Pipe Accessory |
|---|---|
| Character | Anti-Corrosion |
| Color | Black |
| Performance | Good Waterproof And Protection |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Condition | New |
|---|---|
| Specification | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| HS Code | 847710900 |
| Packaging Details | Standard Package |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
|---|---|
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Part3 | Three Layer Fiber Reinforced Heat Shrink Sleeve |
| HS Code | 847710900 |
| Packaging Details | Standard Package |
| Head Type | Round |
|---|---|
| Connection | Welding |
| Welding | 0.01-0.1 |
| Size | Customized |
| Structure | Polyethylene+Adhesive |
| Shear Strength | ≥110 N/cm |
|---|---|
| Tensile Strengt | 30 Mpa |
| Highlight | Pre Insulation Pipe Joints Sleeve |
| Warranty Period | 6 Months |
| Packaging Details | Stardard package |
| Shear Strength | ≥110 N/cm |
|---|---|
| Tensile Strengt | 30 Mpa |
| Highlight | Pre Insulation Pipe Joints Sleeve |
| Packaging Details | 6000PCS/Day |
| Delivery Time | 10 working days |
| Shear Strength | ≥110 N/cm |
|---|---|
| Tensile Strengt | 30 Mpa |
| Highlight | Pre Insulation Pipe Joints Sleeve |
| Packaging Details | 6000PCS/Day |
| Delivery Time | 10 working days |
| Shear Strength | ≥110 N/cm |
|---|---|
| Tensile Strengt | 30 Mpa |
| Highlight | Pre Insulation Pipe Joints Sleeve |
| Brand | Huashida |
| Certificate | CE,ISO,SGS |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 100 Units/Year |
| Place of Origin | Qingdao,China |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
|---|---|
| Application | Pipeline Field Joint Protection |
| Transport Package | Standard Package |
| Heat Resistance | Normal Temperature |
| Size | Customized |