| Application | Hollow Wall Spiral Pipe Connection |
|---|---|
| Connection Type | Elecro Fusion Welding |
| Pipe Range | 200-2600mm |
| Tensile Strength/MPa | >19 |
| Elongation At Break/% | -35° C>100 |
| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Product Thickness | 0.2-3mm |
| Warranty | 24 Months |
| Customized | Customized |
| Product Width | 800-3000mm |
| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Connection Type | Elecro Fusion Welding |
| Warranty | 24 Months |
| Customized | Customized |
| Thickness | Customized |
| Application | Hollow Wall Spiral Pipe Connection |
|---|---|
| Connection Type | Elecro Fusion Welding |
| MFR/ (190°,5kg)g/10min | 0.4 〜1 |
| Vicat Softening Point/I | >110 |
| Elongation At Break/% | -35° C>100 |
| Plastic Modling Type | Extruding |
|---|---|
| Color | Black |
| Water Resistance | High |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Specifications | More |
|---|---|
| Plastic Modling Type | Extruding |
| Flame Retardant | Yes |
| Tensile Strength | 10MPa |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Flammability | Self-extinguishing |
|---|---|
| Plastic Modling Type | Extruding |
| Tensile Strength | 220mpa |
| Specifications | More |
| High Shrink Temperature | 255°C |
| Flammability | Self-extinguishing |
|---|---|
| Plastic Modling Type | Extruding |
| Color | Black |
| Specifications | More |
| Rohs Compliance | Yes |
| Tape Thickness | 2.0-3.5mm |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Material | Polyolefin |
| Flammability | Self-extinguishing |
| Plastic Modling Type | Extruding |
| Specifications | More |
|---|---|
| Scope Of Application | Pipe Anticorrosive Patching |
| Tape Thickness | 2.0-2.5mm |
| Length | 100-50000mm |
| Rohs Compliance | Yes |