| Features | High Efficiency, Energy Saving |
|---|---|
| Application | Insulation Material Production |
| Heating Method | Electric Heating |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Screw Diameter | 150MM |
|---|---|
| Maximum Speed Of Screw | 4.6-48r/min |
| Feed Roll Diameter | 145MM |
| Motor Power | 138KW |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Screw Diameter | 150MM |
|---|---|
| Maximum Speed Of Screw | 4.6-48r/min |
| Feed Roll Diameter | 145MM |
| Motor Power | 138KW |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Screw Diameter | 120MM |
|---|---|
| Maximum Speed Of Screw | 4-40r/min |
| Feed Roll Diameter | 120MM |
| Motor Power | 90KW |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Screw Diameter | 90MM |
|---|---|
| Maximum Speed Of Screw | 59r/min |
| Feed Roll Diameter | 72MM |
| Motor Power | 55KW |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Screw Diameter | 65MM |
|---|---|
| Maximum Speed Of Screw | 70r/min |
| Feed Roll Diameter | 65MM |
| Motor Power | 22KW |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Feed Roll Diameter | 120mm |
|---|---|
| Maximum Speed Of Screw | 4-40r/min |
| Motor Power | 90kw |
| Power Source | Electricity |
| Extruder Type | Single Screw Extruder |
| Feed Roll Diameter | 120mm |
|---|---|
| Motor Power | 90kw |
| Cutting Method | Automatic Cutting |
| Material | Rubber |
| Application | Pipe And Sheet Production |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Processing Type | Continuous Production |
|---|---|
| Material | Rubber Foam |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 10 Tons |
| Control System | PLC |