| Power Supply | Customized According To Customer's Requirements |
|---|---|
| Power Source | Electricity |
| Material | Rubber Foam |
| Used Material | NBR&PVC A/C |
| Origin | China |
| Motor Power | 132kw |
|---|---|
| Automatic Grade | Automatic |
| Heating Method | Electric Heating |
| Material | Rubber Foam |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
|---|---|
| Heating Method | Electric Heating |
| Power | 380V/50Hz |
| Voltage | 380V |
| Power Supply | Customized |
| Frequency | 50Hz |
|---|---|
| Width Range | 100-1000mm |
| Power Consumption | 50-100kw |
| Condition | New |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
| Dimension | 20m*2m*2m |
|---|---|
| Used Material | NBR&PVC A/C |
| Screw Diameter | 120MM |
| Condition | New |
| Control System | PLC Control |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
|---|---|
| Heating Method | Induction Heating |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating Type | Internal, External |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Coating Type | Internal, External |
| Usage | Derusting &Anticorrosion |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Specification | PE-780 |
|---|---|
| Main Extruder | 90 |
| Pipe Diameter (mm) | 930mm |
| Capacity (kg/h) | 700 |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Principle | High-Pressure Air Type |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Specification | 48-630mm |
| Screw No. | Single-screw |
| Board Layers | Single Layer, Double Layer, Multi-Layer |
|---|---|
| Screw No. | Multi-screw |
| Width | 800mm-1600mm |
| Thickness | 0.1-30m |
| Applicable Materials | PP/PE/PS/HIPS/ABS/PVC |